KKosmetyki Kosmetyki na wiosnę - jak dobrać?
20 lutego 2020
Mroźne dni wyrządzają skórze wielką krzywdę. Szara i matowa cera nie jest szczytem marzeń. Ogrzewane pomieszczenia, niska temperatura oraz zimny wiatr prowadzą do podrażnień i suchości. Na wiosnę, zamiast brać się za mycie okien, warto zająć się sobą i rozpocząć prawdziwą regenerację skóry.
Od czego zacząć?
Spoglądamy w lustro i nie wierzymy własnym oczom. Z taką cerą możemy schować się w domu! Trzeba zacząć działać. Na początku jest ciężko. Zastanawiamy się, co właściwie kupić? Przypominamy sobie, co polecała popularna aktorka z telewizji, jednak to nie powinien być wyznacznik! Akcję regenerację najprościej zacząć od oczyszczania. Strzałem w dziesiątkę jest złuszczenie martwych komórek naskórka. Potrzebujemy peelingu, jednak nie tak drastycznego, jak peeling ziarnisty. Odpowiedni dla skóry wysuszonej będzie peeling enzymatyczny. Rozprowadzamy go cienką warstwą, wykonujemy delikatny masaż skóry twarzy i zmywamy ciepłą wodą.
Mycie twarzy
Twarz musimy myć codziennie rano i wieczorem. Warto posiadać w łazience żel do mycia twarzy, który posiada składniki nawilżające i kojące jak np. glicerynę, wodę różaną, mocznik czy olejki roślinne. Najgorsze, co możemy zrobić to użyć mydła. Kluczowe jest tutaj użycie delikatnych żeli, mleczka i pianek, aby w sposób łagodny oczyścić skórę. Zamiast wycierać twarz szorstkim ręcznikiem, lepiej iść w kierunku delikatnego osuszania skóry ręcznikiem papierowym lub mięciutkim ręcznikiem do tego przeznaczonym. Do codziennego mycia twarzy najlepiej stosować wodę letnią. Strumień gorącej wody podrażni i osłabi naczynia krwionośne. Sucha skóra szybciej się starzeje, zatem rezygnacja z bardzo gorącej wody sprawi, że uratujemy twarz przed poparzeniem, czerwonymi plamami i nadmiernym łuszczeniem się skóry.
Nawilżanie i natłuszczenie
Po zimie skórze brakuje wilgoci. Musimy zapewnić jej sporą dawkę nawilżenia. W kremach powinniśmy znaleźć witaminę A, C, E, d-pantenol czy alantoinę. Cennymi składnikami są kwas hialuronowy, jedwab, algi morskie, które wykazują zdolność odnowy naskórka i poprawiają jej koloryt. Wilgoć w naskórku świetnie zatrzymują oleje – lniany, arganowy, makadamia czy olej z awokado. Oleje poprawiają elastyczność skóry i przyśpieszają gojenie ran.
Maseczka dobra na wszystko
Minimum raz w tygodniu warto zastosować maseczkę. Na rynku znajdziemy maseczki nawilżające, oczyszczające, do skóry wrażliwej, odżywcze, ujędrniające, a nawet przeciwzmarszczkowe. To doskonały sposób na poprawę stanu i kondycji cery. Wiosenne porządki powinny skupić się na naturalnych maseczkach detoksykujących i dotleniających. Warto obserwować naszą skórę i umiejętnie odczytywać jej sygnały. Jeśli nie mamy maseczki w domu, możemy wykonać ją same np. z miodu i mleka lub z awokado i płatków owsianych. Świetnie sprawdzi się domowa maseczka z siemienia lnianego – 2 łyżki świeżo zmielonego siemienia lnianego i ¼ szklanki gorącej wody. Nasionka zalewamy wodą i odstawiamy na kilka minut. Taką mieszkankę aplikujemy na twarz i czekamy 15 min. Właśnie udało nam się stworzyć prawdziwą bombę witamin!
Ogromny wpływ na stan naszej skóry ma też dieta. Nawet najlepsze kosmetyki na świecie nie przyniosą pożądanego efektu, jeśli nie zadbamy o nasze zdrowie. Ważne jest picie dużej ilości wody, spożywanie owoców i warzyw, a tłuste przekąski powinniśmy zamienić na kolorowe smoothie czy nasiona słonecznika.
Rossmann proponuje wiele kosmetyków, po których Twoje włosy nabiorą blasku. Wiele z nich nada Twojej skórze głębokiego oczyszczenia.